Hnutí ANO chce v Brně postavit nový magistrát. Budova pro tisíc úředníků by stála 1,5 miliardy 

Koaliční hnutí ANO chce v Brně za 1,5 miliardy korun postavit budovu magistrátu, která by stála na volném prostranství mezi ulicemi Koliště a Benešova za palácem Morava nedaleko hotelu Grand. Do objektu by se sjednotilo všech 1100 zaměstnanců magistrátu, kteří nyní pracují zhruba na deseti místech. Lidem by to ušetřilo čas a městu náklady za energie i opravy současných budov, uvedl Vokřál. Část z nich by město prodalo. 

Město by pozemek i projekt na stavbu koupilo za 170 milionů, což už by byla součást celkové investice. Budova má vydané stavební povolení, město by provedlo pouze některé vnitřní úpravy. Budova by měla být hotová v letech 2023 až 2024. 

Nastěhovat by se do ní mohli úředníci ze všech současných budov, například v Kounicově, Husově a Šumavské ulici, na Dominikánském náměstí, v ulici Koliště, a z dalších míst. 

Město by část budov mohlo prodat, získat by tím mohlo odhadem zhruba polovinu nákladů, tedy 750 milionů korun.

Komplex tří propojených budov by mohl mít například systém vytápění a chlazení pomocí tepelných čerpadel, fotovoltaiku na střeše a podobně. V plánu je také podzemní parkoviště s 500 místy, které by nabídlo parkování pro zaměstnance, ale i občany. Podle Vokřála by centrální budova se všemi odbory ušetřila čas lidem a nabídla by i příjemnější prostředí zaměstnancům, kteří nyní pracují na různých místech a ve starých budovách. 

_________________________________________________________

Další články

               

                    Stát chce podporovat mladé páry                                       Rezidentní parkování