Jak ušetřit čas a vyhnout se uzavírkám v Brně?

Jezdíte MHD, autem či na kole do práce? Trápí Vás neustále uzavírky, objížďky a náhradní doprava? 
Poslední měsíc cítím víc než kdy jindy všudypřítomné opravy silnic a s tím spojené neustálé čekání v koloně a pozdní příjezdy. Rozhodl jsem se tedy Vám dát pár tipů, jak se jim vyhnout, kde najdete ty nejaktuálnější a jaké jsou momentálně v Brně dlouhodobé uzavírky.

 

Už Vás to taky štve, jak je „celé“ Brno rozkopané, jak neustále chodíte pozdě do práce kvůli náhradní dopravě? Zdá se Vám, že jste málo informováni o těchto uzavírkách? Zkuste moje následující rady, kterými jsem se začal sám řídit, abych nemusel být celý den ve stresu jen kvůli dopravě.

1. Sledujte dopravní informace

Mým velkým pomocníkem je web www.brno.cz/uzavirky/, kde najdete veškeré uzavírky v Brně i s popiskem, o kterou ulici se jedná a dokdy uzavírka bude trvat. Pokud cestujete po celé České republice, bude se Vám jistě hodit i tato stránka http://mapa.dopravniinfo.cz/, zde najdete nejen uzavírky, práce na silnici a další dopravní informace, ale také si zde můžete shlédnout dopravu pomocí kamerového systému, který Vám hned ukáže, jak jsou cesty průjezdné.

Co se týče autobusového, vlakového spojení a náhradní dopravy, aktuální informace o změnách naleznete na http://www.idsjmk.cz/ a spojení i s náhradní dopravou vyhledáte pomocí  www.idos.cz.

2. Přivstaňte si

Vím, že se to lehko říká, ale bohužel když při cestě do práce nastane nějaký problém ve formě objížďky či uzavírky, budete rádi, že včas dojedete do práce. Přivstaňte si tedy alespoň o 15 – 20 minut dříve a vydejte se na cestu zavčasu. Nedá se sice dopředu předvídat, jak dlouhá kolona bude, jak dlouho v ní budete trčet, ale čas o který jste si přivstali, Vám přijde určitě vhod.

3. Omluvte se svému šéfovi

Když víte, že už to do práce včas nestihnete, omluvte se svému šéfovi, alespoň smskou. Pokud mu takováto omluva nestačí, můžete si zažádat o oficiální omluvenku od dopravce nebo policie. Ale myslím si, že pokud je to jednou max. dvakrát určitě to pochopí. Pak se totiž už poučíte a raději využijete prvních dvou rad.

Zapište si do kalendáře:

Níže jsem vybral uzavírky, které patří mezi dlouhodobé a je třeba s nimi počítat:

26.8.2014-31.12.2015 - úplná uzavírka části ul. Studentská v místě stavby Biology Parku, Brno-Bohunice, Brno, uzavřeno, práce na silnici.

1.2.2015-17.11.2015 - ulice Barvičova, Brno-střed, Brno, práce na silnici

21.9.2015-1.8.2016 - ulice Pellicova, Brno-střed, Brno, uzavřeno, práce na inženýrských sítích

25.9.2015-1.9.2016 - ulice Pastrnkova, ulice Krokova, Brno-Židenice, Brno, uzavřeno, práce na inženýrských sítích

Více uzavírek naleznete na www.brno.cz/uzavirky/.

________________________________________________________

Další články

      Jak naplánovat prodej své nemovitosti?                                               Jak nastavit cenu Vaší nemovitosti?