Jaké informace si zjistit ještě před tím, než se rozhodnete prodat svoji nemovitost

Měli jste někdy myšlenku, představu, sen o lepším bydlení, o zajímavé investici, o bydlení pro své děti, dovolené nebo novém autě? A často k uskutečnění Vašich představ vedla pouze jedna cesta, a to přes prodej své stávající nemovitosti? Nebo nad tímto právě teď přemýšlíte? Tak je tento článek právě pro Vás. Pojďme se společně podívat na dva tipy, které učiní Vaše rozhodnutí, jak naložit se svojí nemovitostí kvalitnější a do prodeje tak vykročíte správnou nohou. Divili byste se, ale tyto informace dneska dostanete zdarma, a to od lidí, kteří podobnou situaci už několikrát zažili.

1. Tip Zjistěte si vše, co by Vás mohlo potkat, při prodeji nemovitosti.

Možná se to nezdá, ale prodat svou nemovitost, je často dlouhý proces. Od momentu kdy např. sedíte doma a řeknete si „sakra ten byt je mi malej“ přes hledání informací jak nejlépe svojí nemovitost prodat, potom rozhodnutí jak jí budu prodávat, sám nebo přes realitní kancelář, dále jak samotný prodej bude probíhat, jak nemovitost budu prezentovat, tak abych jí prodal za co nejvyšší možnou cenu, jak budu dělat prohlídky, aby byly efektivní, jak zajistím právní servis a předání bytu včetně přepisů energií. Ještě než se tedy pustíte do prodeje, projděte si všechny tyto kroky a zamyslete se, kde informace o tom, jakou cestou se nejlépe vydat, budete hledat. Internet je toho plný, ale vždy hledejte důvěryhodnou cestu. Nejlépe někoho, kdo Vaší problematice rozumí. Chyby, které jsem já sám při prodeji své nemovitosti udělal, a které jsem slýchával od mých klientů, mě donutily napsat Ebook – Jak nešlápnout vedle při prodeji nemovitosti. Jedná se o souhrn 6 chyb, které už udělali jiní včetně mě a 6 tipů, jak by se prodej mohl uskutečnit jinak.

2. Tip Zjistěte si, kolik financí budete potřebovat z prodeje své nemovitosti na splnění svých snů.

Tato skutečnost je často opomíjena, nebo zlehčována. Právě prodejem své nemovitosti a financemi, které z prodeje získáte, si budete plnit svůj sen. Často se potkávám i s lidmi, kteří zjistí, že realizovat svůj sen nebude reálné, ale až potom co do toho investují někdy i půl roku času. Například poslední případ, který jsem zažil, byl o tom, že mladá rodina s dvěma dětmi bydleli v bytě 2+kk a rozhodli se, že si svojí kvalitu bydlení změní a pořídí si byt 3+1. Koukli se na internet, kde se pohybují ceny inzerovaných bytů 2+kk a pustili se do hledání. Já jsem tehdy nabízel byt 3+1 v jižní části Brna, kde jsem se s klienty potkal poprvé. Říkali, že už absolvovali 6 prohlídek a tento byt je zaujal nejvíce a chtěli by ho koupit, ale že musí prodat svůj byt 2+kk. Pro jistotu jsem vypracoval odhad, kde jsme porovnali nejenom inzerované nemovitosti, ale i všechny prodané za poslední půl rok o stejné dispozici ve stejné lokalitě. Závěrem odhadu je vždy kalkulace např. na návaznost na koupi bytu 3+1. Bohužel ta nám prozradila, že jim chybí 300 000 Kč na realizaci jejich snu, které nebylo možné nikde jinde získat. Tím se čtvrtroční úsilí o koupi většího bytu rozplynulo a odložilo na neurčito. Vždy tedy doporučuji, si nejdříve zjistit, kolik financí budete potřebovat na splnění svého snu a kolik financí můžete získat z prodeje své nemovitosti, a to nejen porovnáním inzerovaných nabídek, ale i nabídek skutečně prodaných. Jen tak dokážete plus mínus říci, jak moc je Váš sen realizovatelný. Odhad Vám dnes, někteří odborníci vypracují zdarma. Jen si hlídejte, aby vždy porovnávali Váš byt se skutečně prodanými nabídkami ve Vaší lokalitě. Takový odhad, kde porovnáte Vaši nemovitost se stejnými skutečně prodanými nemovitosti ve Vaší lokalitě, pro Vás vypracujeme zcela zdarma.

________________________________________________________

Další články

Máte nárok na vrácení peněz z finančního úřadu?                    I malý byt může působit prostorně a vzdušně