Kam si zajet z Brna na hory?

Abych Vás i sebe odprostil na chvíli od světa realit, mrkneme se na hory, které jsou pro mě obecně srdcovou záležitostí. A protože je zima, né sice jak sviňa, ale nějaký ten sníh na sjezdovkách přeci jenom najdeme.

Skipark Červená Voda

Jedná se o nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou (kryt sedačkové lanovky) a svými parametry dosahuje Alpské úrovně. Pro mě je to sjezdovka, kam jezdím nejraději z celé Moravy, hlavně pro jeho dlouhý snowpark (box 6 m, kink box 6 m, roura rail 5,5 m, multi wall 6 m, plastová roura 5 m a barel) a možnosti freeridu v okolních lesech. Nově došlo k propojení s Čenkovicemi a celková délka sjezdovek tak dosáhla 8,5. Nahoru Vás vyveze čtyřsedačková vyhřívaná lanovka s bublinou. Cesta z Brna trvá hoďku a třičtvrtě.

Trasu z Brna naleznete ZDE 

Více informací naleznete ZDE

Ski areál Kouty

Kouty jsou největším lyžařským areálem na Moravě vůbec.  Jejich nejdelší sjezdovka má 3050 m a je nejdelší na Moravě.  Kouty mají taky první šestisedačkovou lanovku v České  Republice. Středisko dokonce vyčlenilo dvě freeride zóny, čímž  u mě stouplo na hodnotě. I tak bych to zhodnotil jako středisko  zaměřené spíše pro lyžaře, hlavně díky 50 m širokým  sjezdovkám, kde plně využijete svůj carv. Cesta z Brna Vám  zabere o čtvrt hoďky déle než na Červenou vodu.

Trasu z Brna naleznete ZDE 

Více informací naleznete ZDE

Stuhleck

No a v neposlední řadě si dáme trochu Rajchu a ochutnávky z největší lyžařské oblasti východních Alp. Leží u městečka Semmering a jeho vrchol dosahuje 1782 m. Toto středisko nedosahuje alpské úrovně, ale alpskou úrovní je. Najdete tu vyžití všemi směry, přes dlouhé sjezdovky, snowboardingový Funpark s 5 km dlouhou sáňkařskou dráhu. Cena, při cestě osobním autem ve čtyřech lidech, s dálniční známkou a skipasem Vás vyjde okolo čtrnácti stovek na osobu. Což je asi o šest stovek víc než do Koutů, ale jestli nejste každo-víkendoví lyžaři, stoji za to si připlatit.

Trasu z Brna naleznete ZDE

Více informací naleznete ZDE

________________________________________________________

Další články

           Jaké změny vás čekají v novém roce?                                   Šetříte na topení? Od ledna si připlatíte…