Nábřeží řeky Svratky se promění v místo nejen pro odpočinek

Tato dlouho očekáváná realizace začne v Brně již letos. Oživení řeky Svratky se plánuje v úseku od Riviéry k železničnímu viaduktu na Uhelné ulici. A sloužit bude nejen na procházky, ale i pro sport a odpočinek.

Trasa bude bezbariérová, vhodná jak pro vozíčkáře, tak i seniory a maminky s dětmi. Hlavním cílem realizace ale není jen vytvoření příjemného místa pro obyvatele Brna, ale má to taky velmi důležitý důvod pro případ povodní. Díky vytvoření protipovodňových zdí a hrází má vzniknout i ochrana města před stoletou vodou.

V únoru již pracovníci Veřejné zeleně započali první přípravnou práci, která se týkala odstranění některých stromů a náletových dřevin v okolí řeky. Jedná se asi o 362 stromů a 2 838 m2 keřů. Odstraněny jsou pouze opravdu nutné dřeviny, které ale budou po realizaci nahrazeny novými. V celé délce nábřeží se plánuje do roku 2023 vysadit 1 772 nových stromů.
Stavební práce by měly přijít na řadu už na přelomu jara a léta. Podél řeky v ulici Poříčí vznikne kolonáda, která umožní přístup k řece. Plánuje se zde kavárna s výhledem na řeku a bude zde možnost pořádat menší koncerty a společenské akce.
Stavba by měla být dokončena do roku 2023 a celkové náklady se předpokládají ve výši 1,6 mld. Kč.

Podívejte se na foto

Zdroj:
https://bit.ly/2RiVWiG
https://bit.ly/3uh16dQ
www.mapy.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Lokální a užitečné informace z realitního trhu

    Nechte si zasílat lokální a užitečné informace z realitního trhu pro Brno a Jihomoravský kraj. Stačí zanechat kontakt.