PRODEJ NA DÁLKU

OV 1+1, ul. Voříškova, Kohoutovice, CP 36 m2, vhodný jako startovní bydlení nebo investice

Vlastníte nemovitost, ale bydlíte v jiném městě a chtěli byste ji prodat? Tak přesně tohle byl případ manželů z Českých Budějovic, kteří vlastnili byt v Kohoutovicích a pronajímali ho. Poté co nájemce nájem ukončil, manželé se rozhodli, že se o další pronájem bytu nadále nechtějí starat a odhodlali se byt prodat.

Jeden den mi zazvonil telefon a ozvala se paní majitelka se svým příběhem. Reagovali mě na dopis, kterým jsem oslovoval všechny majitele nemovitostí na ulici Voříškova. Hledala řešení, jak nemovitost prodat bez toho, aniž by musela do Brna nejednou přijet. Probrali jsme spolu jednotlivé kroky prodeje a vymysleli, jak to udělat, aby do Brna paní majitelka vůbec nemusela jezdit. Naši první schůzku jsme nahradili telefonickým hovorem, kdy jsem paní majitelce zodpověděl všechny dotazy a doplnil zbytek informací důležitých pro prodej. Vypracoval jsem odhad ceny nemovitosti zdarma a zaslal jej paní majitelce e-mailem. Dostal jsem plnou důvěru k prodeji. Dohodu o poskytování realitních služeb jsem také e-mailem poslal paní majitelce, která mi je obratem podepsanou poslala zpět scannem. Dále bylo také potřeba vykomunikovat se správou domu dokumenty, jako například měsíční a roční předpis úhrad. Tyto potřebné podklady jsem zajistil se správou také přímo já.

Přístup do nemovitosti byl zajištěn zaslanými klíči na adresu naší kanceláře. Ujednání o převzetí klíčů jsme měli uvedeno v naší písemné dohodě. Byt byl prázdný, takže to nebyl problém.

V případě, kdy se v bytě stále nachází nájemník, domlouvám se na první prohlídce za účelem vypracování odhadu, profesionálním nafocení a následných prohlídkách přímo s nájemníkem. Nájemníky se snažím vždy otravovat co nejméně, např. usiluji o to, aby prohlídky probíhaly pouze jeden den v týdnu. Nájemníci se tak mohou na prohlídky připravit lehkým úklidem a klienti se budou navzájem potkávat a uvidí, že o byt je skutečný zájem.

V tomto případě byl byt prázdný, tak jsme se pustili do prezentace, následně domluvili prohlídky a našli kupce. Dále byly rozeslány návrhy smluv a místo osobního setkání k podpisu, jsme si smlouvy poslali poštou a prodávající je ověřili v Budějicích a poslali zpět do Brna. Načerpala se kupní cena, přepsal se byt na katastru nemovitostí a poté byla kupní cena vyplacena. Další osobním setkáním mělo být předání nemovitosti. Na předání prodávající přítomni být nemuseli, protože jsem fotograficky zdokumentoval stavy ke dni předání, předal klíče, které jsem měl k dispozici a protokoly o předání nemovitosti jsme si vyměnili i s podpisem pomocí scannu. Přepsání energií zajišťuje naše kancelář, kdy veškeré podpisy na přepisových formulářích proběhly po e-mailu, což je pro dodavatele dostačující.

Tímto moc zdravím manželé do Českých Budějovic. Je mi líto, že jsem se s nimi nikdy nepotkal osobně, ale chápu, že byli velmi vytížení a cesta po D1 do Brna, není zrovna ideální.

 

 

 

POPIS NEMOVITOSTI:

Slunný byt 1+1 v osobním vlastnictví o celkové ploše 32 m2 + 4 m2 lodžie, nacházející se v sedmém nadzemním podlaží z osmipodlažního panelového domu v klidné části Kohoutovic na ulici Voříškova, 25 min MHD na hlavní Brněnské nádraží. Byt je vhodný jako startovní bydlení, jako investice na pronájem nebo jen pro klienty hledající klidné bydlení s dobrou dostupností do centra. Byt je ve standardu, uvnitř obložené umakartové jádro, plastová okna, nové stupačky, topení ústřední s měřiči. K bytu náleží lodžie s výhledem do zeleně a sklep. Dům prošel kompletní rekonstrukci, nová střecha, nový vchod, lodžie, zateplení. Dům se nachází v blízkosti veškerých služeb a obchodů. Bližší informace u realitního makléře.