STĚHOVÁNÍ Z BYTU DO RODINNÉHO DOMU

OV 2+kk, ul. Oblá, Nový Lískovec, CP 48 m2, vhodný pro rodinu nebo jako investice

Přijde chvíle, kdy dospějete do fáze, že koukáte na své děti a představujete si, jak běhají celý den po Vaší vlastní zahradě, že přijdete domů a sednete si na svou terásku nebo se jdete pohrabat v hlíně, zalít Vámi vypěstovaná rajčata či zasadit strom. Tak tady to všechno začíná. Ale jak zařídit, aby vše na sebe navazovalo. Musíte prodat své současné bydlení, využít peníze z prodeje na stavbu svého nového domu a současně to všechno časově sladit.

O tomto všem by Vám mohla povídat mladá rodina z Brna. Než začali řešit svou situaci, začali se pomalu ptát známých, jak na to. Hledali také informace na internetu, kde narazili na mě, protože mi v té době běžela kampaň na analýzu „Návaznosti“ (tak tomu říkám já; jedná se o situaci, kdy musíte prodat, abyste mohli koupit). V této analýze se mohli dozvědět za kolik koupí nemovitost, za kolik ji prodají, jaké náklady spojené s transakcemi bude nutné uhradit, jaký budou mít zisk, nebo kolik budou muset doplatit. Jak na sebe transakce navázat časově, finančně a z pohledu stěhování.

Věděli jsme, že mladá rodina potřebuje peníze z prodeje, aby si mohla najít a koupit pozemek. Jediné možné řešení bylo se buď na přechodné období přestěhovat k rodičům, nebo si najít pronájem. Tato mladá rodina šla cestou pronájmu. Mělo to ale i své výhody. Vznikl jim tak prostor prodat jejich byt za nejvyšší možnou cenu a zároveň měli čas na to si najít v klidu pozemek, který jim bude vyhovovat. Pustili jsme se tedy do prodeje a našli kupce. V momentě, kdy měli podepsanou kupní smlouvu, už věděli, kdy dostanou peníze. Mohli se začít dívat po pozemku a pronájmu. Celý proces převodu bytu trvá 3 měsíce a pak následuje předání bytu. To je dostatek času si najít pronájem a postupně se dívat po pozemku. Dneska už jejich děti pobíhají na čerstvě zasazeném trávníku a oni se na ně dívají z terasy.

Určitě se tedy nebojte podobných kroků. Pokud je to Váš sen, jděte si za ním. Nejprve si však vše dopředu zanalyzujte, buďte objektivní, ať se nepustíte do něčeho, co nebude reálné.

 

 

POPIS NEMOVITOSTI:

Prostorný byt 2+kk v osobním vlastnictví o celkové ploše 48m2 - pokoje 24 m2 + 12 m2 - nacházející se v šestém nadzemním podlaží z osmi podlažního panelového domu v Novém Lískovci na ulici Oblá. Byt je vhodný jako startovní bydlení, ale i jako investice díky nově zbudovanému Campusu, který poskytuje dostatek nájemníků a také díky dobré dostupnosti do centra ze zastávky Oblá (20 min MHD). Byt je po částečné rekonstrukci: nové zděné jádro, nová podlaha na chodbě, dveře, plastová okna, nové rozvody vody v bytě, nové stupačky, topení ústřední plynové, nízké měsíční náklady. K bytu náleží sklepní kóje a balkón na patře. Dům prošel kompletní rekonstrukcí, dále nová střecha, nový vchod, zateplení, nový výtah, nové sklepní kóje. Energetická náročnost budovy: Třída C. Dům se nachází v blízkosti veškerých služeb a obchodů. Bližší informace u realitního makléře. 

_____________________________________________________________    

                                                                                                       Cena:  2 500 000 Kč + provize RK + daň z nabytí nemovitosti