Staré fabriky - nové Brno

Vlněna už je srovnána se zemí a na jejím místě se pomalu začíná rýsovat nová výstavba. Zbrojovka se také dočkala svého investora a v nejbližších měsících se i zde začne s demolicí nefunkčních budov a novou výstavbou.

Společnost CPI Property Group, která se stala investorem “nové Zbrojovky” má již s podobnými projekty v jiných městech evropy.

 Areál Zbrojovky, který se nachází na 20 hektarech v městské části Židenice, již dlouhou dobu chátrá. Budovy sice nejsou historicky chráněné, jedná se však o jedinečný areál meziválečné architektury. Pravdou však je, že na většinu Brňanů působí historicky i současně spíše negativně.

Jedná se o rozsáhlý komplex budov, z nichž některé jsou “obývány” většinou výrobními společnostmi. Své zázemí v tomto areálu našlo i nemálo hudebníků, kteří využívají odlehlost místních budov a vytvořili se zde své zkušebny.

Jiné chátrající budovy jsou staticky nevhodné pro další využití či renovaci.

Developerská společnost se rozhodla Zbrojovku změnit k lepšímu. Nevyhovující budovy zdemoluje a na jejich místě proběhne výstavba zcela nové čtvrti. Očekávat zde můžeme kanceláře, byty i obchody či prostory pro výrobu.

V současné době se čistí a připravují pozemky v okolí a brzy začne probíhat demolice nejvíce poškozených budov. Investoři dále jednají s potenciálními nájemci a zpracovávají studie k výstavbě.

Celá výstavba by měla probíhat přibližně 10 let. Během této doby zde vznikne mimo další prostory i 800 nových bytů.

 

Těším se na nový areál, který nahradí chátrající a prostory Zbrojovky. Brno se konečně zvedá z popela a věřím, že již brzy z něj bude krásné moderní město.

________________________________________________________

Další články

                       Nový stavební zákon                                Ceny nemovitostí stoupají stejně jako letní teploty!