PRODEJ NEMOVITOSTI NA DÁLKU Z JINÉHO MĚSTA

Vlastníte nemovitost, ale bydlíte v jiném městě a chtěli byste ji prodat? Tak přesně tohle byl případ manželů z Českých Budějovic, kteří vlastnili byt v Kohoutovicích a pronajímali ho. Poté co nájemce nájem ukončil, manželé se rozhodli, že se o další pronájem bytu nadále nechtějí starat a odhodlali se byt prodat.

Jeden den mi zazvonil telefon a ozvala se paní majitelka se svým příběhem. Reagovali mě na dopis, kterým jsem oslovoval všechny majitele nemovitostí na ulici Voříškova. Hledala řešení, jak nemovitost prodat bez toho, aniž by musela do Brna nejednou přijet. Probrali jsme spolu jednotlivé kroky prodeje a vymysleli, jak to udělat, aby do Brna paní majitelka vůbec nemusela jezdit. Naši první schůzku jsme nahradili telefonickým hovorem, kdy jsem paní majitelce zodpověděl všechny dotazy a doplnil zbytek informací důležitých pro prodej. Vypracoval jsem odhad ceny nemovitosti zdarma a zaslal jej paní majitelce e-mailem. Dostal jsem plnou důvěru k prodeji. Dohodu o poskytování realitních služeb jsem také e-mailem poslal paní majitelce, která mi je obratem podepsanou poslala zpět scannem. Dále bylo také potřeba vykomunikovat se správou domu dokumenty, jako například měsíční a roční předpis úhrad. Tyto potřebné podklady jsem zajistil se správou také přímo já.

Přístup do nemovitosti byl zajištěn zaslanými klíči na adresu naší kanceláře. Ujednání o převzetí klíčů jsme měli uvedeno v naší písemné dohodě. Byt byl prázdný, takže to nebyl problém.

V případě, kdy se v bytě stále nachází nájemník, domlouvám se na první prohlídce za účelem vypracování odhadu, profesionálním nafocení a následných prohlídkách přímo s nájemníkem. Nájemníky se snažím vždy otravovat co nejméně, např. usiluji o to, aby prohlídky probíhaly pouze jeden den v týdnu. Nájemníci se tak mohou na prohlídky připravit lehkým úklidem a klienti se budou navzájem potkávat a uvidí, že o byt je skutečný zájem.

V tomto případě byl byt prázdný, tak jsme se pustili do prezentace, následně domluvili prohlídky a našli kupce. Dále byly rozeslány návrhy smluv a místo osobního setkání k podpisu, jsme si smlouvy poslali poštou a prodávající je ověřili v Budějicích a poslali zpět do Brna. Načerpala se kupní cena, přepsal se byt na katastru nemovitostí a poté byla kupní cena vyplacena. Další osobním setkáním mělo být předání nemovitosti. Na předání prodávající přítomni být nemuseli, protože jsem fotograficky zdokumentoval stavy ke dni předání, předal klíče, které jsem měl k dispozici a protokoly o předání nemovitosti jsme si vyměnili i s podpisem pomocí scannu. Přepsání energií zajišťuje naše kancelář, kdy veškeré podpisy na přepisových formulářích proběhly po e-mailu, což je pro dodavatele dostačující.

Tímto moc zdravím manželé do Českých Budějovic. Je mi líto, že jsem se s nimi nikdy nepotkal osobně, ale chápu, že byli velmi vytížení a cesta po D1 do Brna, není zrovna ideální.

Řešíte podobnou situaci a měli byste zájem o odhad ceny nemovitosti zdarma? Napište mi do formuláře níže.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů